Україна вшановує 105-ту річницю бою під Крутами

29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут – українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.

Бій під Крутами – історія 

Бій під Крутами – його значення

Пам’ятай про Крути – факти до Дня пам’яті Героїв Крут

до Дня Соборності України – 2023 та 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки

Вертаємо своє. Соборність – мета ПЕРЕМОГИ!

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.

Вітання директора з Новим роком та Різдвом Христовим

Шановні колеги, викладачі, студенти та батьки!

Сердечно вітаю кожного з Вас з Новим Роком та святом Різдва Христового! Минулий рік видався надскладним, приніс тривоги і руїни, але дечому й навчив нас – більше любити і ще глибше шанувати! Ми вистояли! Не втратили віри та мужності. Натомість стали незламними та нездоланними.
Цей рік – великого подвигу та безмірної жертовності – спонукав нас переосмислити те, як живемо. Ми впевнилися в тому, що матеріальне має мізерне значення, а все важливе можна вмістити в один рюкзак.
Важким рік був і для нас в освітньому процесі. Довелось стояти перед вибором усім: і викладачам, і студентам. Але переконана, що кожен з Вас обрав правильний шлях, зважаючи на обставини свої і своєї родини. І сьогодні ми продовжуємо працювати, вчитися. У коледжі пройшов випуск студентів 2022 року, усі успішно впорались із іспитами: викладачі проявили свою майстерність, а студенти продемонстрували свої знання, готуємось до випуску 2023 року, ряди студентів поповнили вступники ювілейного для коледжу 2022 року. Отже, життя продовжується. Ми мріємо, а значить – живемо. І якщо колись лише бажали яскравих вражень і подорожей, то зараз наші бажання сходяться до однієї мрії: щоб всі повернулися додому, до своєї родини. Для кожного з нас найголовнішими цінностями стали мирне небо над головою, незалежність та свобода нашого народу, яку ми виборюємо щодня.
Бажаю, щоб у прийдешньому 2023 році ми всією країною святкували Перемогу! Це буде день радості, скорботи і пам’яті. Нехай скоріше настане омріяна дата і вся родина знову збереться разом, нехай у Новому році у Ваших домівках завжди пануватиме тепло та затишок, а Ваша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього! Бажаю Вам міцного здоров’я, наснаги, сміливості і бадьорого духу та мирного неба над усією Україною! Нехай трапляються дива, нехай не згасне світло майбутніх звершень! Нехай серце завжди пишається нашою великою нескореною нацією, а душа щиро дякує українським героям-захисникам за можливість прокидатися вранці з надією на світле майбутнє!                                                                      

                        Тетяна ЛЕБЕДИНЕЦЬ

Вітання ректора з Новим роком та Різдвом Христовим

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із Новим роком та Різдвом Христовим!

Усі ми завжди з нетерпінням чекали новорічних свят. Проте цього року наші плани зруйнувала російська агресія. Майже 10 місяців ми боремося за нашу незалежність і свободу, чекаючи тільки на одне – Перемогу над ворогом. Тому Новий рік – це насамперед шанс загадати бажання. І ми знаємо, яким воно буде у кожного з нас.

Перед святами ми традиційно підбиваємо підсумки минулого року. Незважаючи на постійні обстріли і повітряні тривоги, відсутність світла і спроби ворога нас зламати, ми працювали і продовжуємо працювати. Наша університетська спільнота зробила все можливе для того, щоб не тільки налагодити навчальний процес, але й допомогти країні у ці надзвичайно важкі часи. Наші студенти та співробітники цілодобово працювали в лікарнях та на швидких, рятуючи життя захисників та цивільного населення, облаштовували пункти першої допомоги у метрополітенах. Чимало з нас волонтерили та допомагали ЗСУ – влаштовували збори на необхідну амуніцію чи техніку, виготовляли солодощі та свічки, підтримували моральний дух захисників та захисниць. Ми змогли організувати поїздки наших студентів до дружніх країн, де здобувачі освіти могли вдосконалити свої теоретичні та практичні навички. Викладачі та співробітники також відвідали чимало країн і взяли участь у міжнародних онлайн-форумах. Ми тісно співпрацювали з іншими університетами в рамках Україно-Швейцарського проєкту та отримали багато подяк від колег. Про нас знає весь світ, нами пишаються. Я дякую кожному і кожній з вас за терпіння, мужність та відвагу. Упевнений, що наступний рік стане для нас особливим, адже ми будемо святкувати нашу Перемогу та потроху повертатися до звичного життя. Наш університет гостинно розкриє двері для викладачів, студентів та співробітників, і ми будемо працювати на благо нашої країни ще наполегливіше. У нас ще багато планів, які ми впевнено і досконало будемо втілювати в життя. Я хочу побажати всім нам миру, злагоди, терпіння та здоров’я. Ворогу нас не зламати! Працюємо далі. Усе буде Україна, усе буде ХНМУ!

Ректор університету Валерій Капустник

Харківська «швидка» врятувала жінку, у якої сталася клінічна смерть.

Найцінніше, що є у людини, – це її життя. Воно дається їй тільки раз і кожній – своє. Довге чи коротке, неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед, і гірке, як полин, воно триває лише від народження до смерті, і його не можна прожити двічі.

Приємно відзначити, що випускник ношого коледжу Виборнов Микита разом із бригадою врятували жінку, у якої сталася клінічна смерть. Про успішну реанімацію пацієнтки повідомили в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.«Швидка» вирушала на цей виклик 19 грудня. «Стан здоров’я 82-річної харків’янки різко погіршився в результаті гострого порушення мозкового кровообігу. Під час госпіталізації сталася клінічна смерть. Не втрачаючи жодної секунди, бригада почала проводити реанімаційні заходи», – повідомили в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

День Збройних сил України – одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою.

Всіх українців ми вітаємо

З Днем українських Збройних Сил,

Відваги, мужності бажаємо,

Всім тим, хто Батьківщину любив!

У вівторок, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних Сил. Цьогоріч свято актуальне як ніколи, адже українські воїни щодня, щогодини, щохвилини боронять нашу землю від ворожого війська РФ, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій.

Свято започатковане постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон “Про Збройні Сили України”. Цьогоріч українські захисники показують свою майстерність на фронті, боронячи нашу землю від ворога.

5 грудня відзначається Всесвітній день волонтера

Є доброта лиш для сенсацій,

Відома нам її мета,

Існує й інша доброта,

Що вимагає компенсацій.

А є така, що від людини

Вона сама назустріч лине

Із слова, вчинку, із очей.

Все більше й більш таких людей.

Ось кануть злигодні у вічність,

Серця перейме яснота.

І прийде в світ її Величність –

Одна вселюдська Доброта.

Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. В 2011 році відзначається десята річниця Міжнародного року волонтерів 2001 року. 5 грудня 2011 року в сотні країн на чотирьох континентах був представлений перший звіт про розвиток волонтерства у світі.

Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.

Волонтерський рух – доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер. Роль волонтерства у соціальній сфері визнана на державному рівні, що знаходить своє підтвердження в окремих законодавчих документах, зокрема у законах України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про соціальні послуги», в яких добровільна праця волонтерів визнається як необхідна та суспільно корисна.

День пам’яті жертв голодомору

У День пам’яті жертв голодоморів Україна згадує людей, які загинули від штучного голоду.

День пам’яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні. Наприкінці листопада ми вшановуємо пам’ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Дата встановлена з метою вшанування пам’яті мільйонів наших співвітчизників.

Офіційно свято називається Днем пам’яті жертв голодоморів, адже таких голодоморів було три: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. Голодомор 1932-33 років забрав найбільше життів: від 4,5 до 10 мільйонів життів за різними даними.

Голодомор, який був організований радянською владою і деякими країнами світу, визнаний геноцидом українського народу. Сам Радянський Союз заперечував факт масової смерті українців від штучного голоду. Лише після здобуття незалежності були оприлюднені архівні документи та свідчення очевидців.

У День пам’яті жертв голодоморів проводиться акція “Запали свічку пам’яті”. Кожен українець може запалити свічку на вікні після хвилини пам’яті. 

День Гідності та Свободи

Сьогодні мільйони українців вшановують ідеали свободи, демократії, патріотизму й мужності своїх громадян.
Моя Україна встала з колін, 
Вона подолає всі стіни. 
І стане країною серед країн, 
Відродиться під час руїни. 
Слава Україні!

Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору. Особливо важливого значення свято набуває зараз, у час, коли рф повномасштабно вторглась на територію України.

Вітання директора Медичного фахового коледжу ХНМУ з Міжнародним днем студента

Дорогі мої студенти!

Прийміть щирі вітання з Міжнародним Днем студента!

17 листопада має особливе значення для студентів усього світу. Це свято, об’єднує молодих людей усіх навчальних закладів. Студенти завжди були авангардом української молоді. Від Вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних-соціальних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України.

Студентство – воістину найкращий період життя. Так відчуйте на собі всі його принади. Нехай навчання дається легко, іспити здаються швидко, а вільного часу буде все більше. Бажаю вам направляти весь присутній ентузіазм в потрібне русло. Поки життя надає вам всі можливості, беріть від нього все. Нехай роки, що пролітають так швидко, залишать у вашій пам’яті слід радісних і позитивних вражень! Бажаю терпіння! Ніколи не втрачати блиску в очах,позитивного настрою, доброти, людяності, бажання навчатись. Ми обов‘язково переможемо і зустрінемось в аудиторіях нашого коледжу. Слава Україні!!!

Тетяна ЛЕБЕДИНЕЦЬ