День Збройних сил України – одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою.

Всіх українців ми вітаємо

З Днем українських Збройних Сил,

Відваги, мужності бажаємо,

Всім тим, хто Батьківщину любив!

У вівторок, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних Сил. Цьогоріч свято актуальне як ніколи, адже українські воїни щодня, щогодини, щохвилини боронять нашу землю від ворожого війська РФ, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій.

Свято започатковане постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон “Про Збройні Сили України”. Цьогоріч українські захисники показують свою майстерність на фронті, боронячи нашу землю від ворога.

5 грудня відзначається Всесвітній день волонтера

Є доброта лиш для сенсацій,

Відома нам її мета,

Існує й інша доброта,

Що вимагає компенсацій.

А є така, що від людини

Вона сама назустріч лине

Із слова, вчинку, із очей.

Все більше й більш таких людей.

Ось кануть злигодні у вічність,

Серця перейме яснота.

І прийде в світ її Величність –

Одна вселюдська Доброта.

Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. В 2011 році відзначається десята річниця Міжнародного року волонтерів 2001 року. 5 грудня 2011 року в сотні країн на чотирьох континентах був представлений перший звіт про розвиток волонтерства у світі.

Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.

Волонтерський рух – доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер. Роль волонтерства у соціальній сфері визнана на державному рівні, що знаходить своє підтвердження в окремих законодавчих документах, зокрема у законах України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про соціальні послуги», в яких добровільна праця волонтерів визнається як необхідна та суспільно корисна.

День пам’яті жертв голодомору

У День пам’яті жертв голодоморів Україна згадує людей, які загинули від штучного голоду.

День пам’яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні. Наприкінці листопада ми вшановуємо пам’ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Дата встановлена з метою вшанування пам’яті мільйонів наших співвітчизників.

Офіційно свято називається Днем пам’яті жертв голодоморів, адже таких голодоморів було три: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. Голодомор 1932-33 років забрав найбільше життів: від 4,5 до 10 мільйонів життів за різними даними.

Голодомор, який був організований радянською владою і деякими країнами світу, визнаний геноцидом українського народу. Сам Радянський Союз заперечував факт масової смерті українців від штучного голоду. Лише після здобуття незалежності були оприлюднені архівні документи та свідчення очевидців.

У День пам’яті жертв голодоморів проводиться акція “Запали свічку пам’яті”. Кожен українець може запалити свічку на вікні після хвилини пам’яті. 

День Гідності та Свободи

Сьогодні мільйони українців вшановують ідеали свободи, демократії, патріотизму й мужності своїх громадян.
Моя Україна встала з колін, 
Вона подолає всі стіни. 
І стане країною серед країн, 
Відродиться під час руїни. 
Слава Україні!

Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору. Особливо важливого значення свято набуває зараз, у час, коли рф повномасштабно вторглась на територію України.

Вітання директора Медичного фахового коледжу ХНМУ з Міжнародним днем студента

Дорогі мої студенти!

Прийміть щирі вітання з Міжнародним Днем студента!

17 листопада має особливе значення для студентів усього світу. Це свято, об’єднує молодих людей усіх навчальних закладів. Студенти завжди були авангардом української молоді. Від Вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних-соціальних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України.

Студентство – воістину найкращий період життя. Так відчуйте на собі всі його принади. Нехай навчання дається легко, іспити здаються швидко, а вільного часу буде все більше. Бажаю вам направляти весь присутній ентузіазм в потрібне русло. Поки життя надає вам всі можливості, беріть від нього все. Нехай роки, що пролітають так швидко, залишать у вашій пам’яті слід радісних і позитивних вражень! Бажаю терпіння! Ніколи не втрачати блиску в очах,позитивного настрою, доброти, людяності, бажання навчатись. Ми обов‘язково переможемо і зустрінемось в аудиторіях нашого коледжу. Слава Україні!!!

Тетяна ЛЕБЕДИНЕЦЬ

Вітання ректора ХНМУ з Міжнародним днем студента

ПОДІЇ

14.11.2022

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас із Міжнародним днем студента!

Студентські роки – чудова, радісна пора. Проте для студентів-медиків це ще й дуже відповідальний етап життя, який потребує багато сил для накопичення професійних знань та навичок. У Харківському національному медичному університеті навчаються неймовірно працелюбні та найталановитіші студенти. Впевнений, у майбутньому ви неодноразово продемонструєте свій професіоналізм, представляючи alma mater у вітчизняній та світовій медицині.

Сьогоднішнє свято – професійне не лише для студентів, а й для викладачів, які присвячують своє життя передачі цінного практичного досвіду та медичних знань майбутнім поколінням лікарів. Вітаю зі святом усіх, кому довелося зазнати яскравих емоцій студентства!

На жаль, цього року ми всі зустрічаємо свято далеко від університетських стін. Через збройну агресію російської федерацій змінилося життя кожного з нас. Дехто з вас пішли на фронт, інші – працювати у лікарні та волонтерити. Хтось вимушено поїхав за кордон та чекає першої можливості поїхати додому. Наші студенти не залишаються осторонь спільної біди, і про це знає увесь світ. Дякую кожному з вас за громадянську позицію та за те, що ви боретесь кожного дня, наближуючи нашу перемогу.

Ми всі дуже сумуємо один за одним і сподіваємося, що невдовзі зустрінемося в аудиторіях ХНМУ. Бажаю вам ніколи не втрачати блиску в очах і позитивного настрою, зберігати в своєму серці доброту, людяність і шляхетність. Ми обов’язково переможемо! Слава Україні!

Ректор університету Валерій Капустник

День української писемності та мови

Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить:
Все, як пишеться, в ній
вимовляється, –
Все, як пісня, у ній звучить.
І журлива вона, й піднесена,
тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова у ній душа.
Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!

Дмитро Білоус

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються навіть українці, які живуть за кордоном.

Нестор-Літописець був священнослужителем Київсько-Печерської Лаври та літописцем. Дослідники вважають, що саме з праці «Повість минулих літ» (XI − початок XII століття), автором якої він є, починається писемна українська мова.

А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.

Цікаві факти:

 • 22 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив нову редакцію українського правопису. Цей документ був розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.
 • 15 травня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної.
 • 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про мову, завданням якого є об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави.
 • Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, залежно від того, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус.
 • Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються.
 • Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю («гражданка»).
 • Українська мова одна з найкрасивіших мов та визнана другою за мелодійністю мовою світу після італійської.
 • Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї.
 • Українська мова поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці.
 • Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.
 • З погляду лексики, найближчою до української є білоруська мова (84% спільної лексики), потім іде польська (70% спільної лексики) і словацька (68% спільної лексики).

31.10.2022 року завершила роботу Приймальна комісія Медичного фахового коледжу Харківського національного медичного університету. У тяжких воєнних та складних умовах довелось працювати членам Приймальної комісії, але ювілейний 85-й набір вступників було завершено. Труднощі виникали при створенні електронного кабінету вступника, при подачі електронної заяви вступника, але завдяки злагодженій команді Приймальної комісії, компетентності членів приймальної комісії всі питання були вирішені. Скарг від вступників за період роботи Приймальної комісії не надійшло. Адміністрація коледжу виносить подяку усім, хто взяв участь у проведенні профорієнтаційної роботи і в проведенні вступної кампанії 2022 року.

Сьогодні Україна святкує славне свято,

Це свято – чоловіче, твоє це свято, брате!

Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину

Родину захищати і рідну Україну!

Хай мир панує завжди і спокій навкруги,

Будь-що тобі хай буде, мій брате, до снаги,

Хай множаться здобутки, життя хай процвітає,

Покровом Божа Матір тебе хай огортає!

14 жовтня – День захисників і захисниць України

День захисників і захисниць України – державне свято, що відзначається 14 жовтня. Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою День захисника України. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на День захисників і захисниць України.

Захист своєї Вітчизни від зазіхань з російської федерації – свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після російської окупації Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими захисниками та захисницями на передовій російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави.

Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.
З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Уже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.
Зараз українська армія самовіддано бореться з нашу незалежність і волю, тому цього року це свято вкрай важливе для кожного українця. Віримо, що дуже скоро ЗСУ проженуть кожного окупанта з нашої землі, і для України настане мир.