Всесвітній день медичних сестер

Медсестра – це не просто робота,

Це постійна праця і турбота,

Білий халат одягнений не дарма!

На охороні здоров’я стоїть медсестра.

Таку професію може вибрати тільки по-справжньому добра, чуйна, уважна, чуйна до чужої біди людина.
Професія медсестри – одна з найважчих і добрих і не дивно, що “сестри милосердя” відзначають свій особливий день, який підкреслює внесок у життя і здоров’я кожної людини на землі. Фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

Чому день медсестри 12 травня?

Ця дата для святкування була обрана не випадково. Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.
Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження – 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.
Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
Цікаві факти: найбільше число медсестер в Фінляндії – на 100 000 осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100 000 осіб припадає 5 медсестер.

Коли в Україні свято медсестри?

Всесвітній день медичної сестри щорічно відзначається 12 травня. Однак день медсестри в Україні не один. 15 лютого – своє професійне свято відзначають асистенти хірургів – операційні медичні сестри. Крім того, 28 квітня – День працівників швидкої допомоги, найближчих колег медсестер, а 5 травня – Міжнародний день акушерки. Кожну третю неділю червня відзначається День медичного працівника.