
У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією. День матері – це свято на честь материнства, яке у різних формах відзначається у всьому світі.
Рідна, як пісня з колиски,
Тиха, як свято волинське.
Готова завжди до страждання,
До горя, до болю і втрат,
Вона віддала б останнє
Й терпіла сама стократ,
Щоб доля мене ласкала,
Щоб лихо мене минало.
… Навколішки в тихій молитві,
Як страдниця і як свята,
Благає вона захистити
І небо мені пригорта.
А потім свої скорботи
Топить у вічній роботі.
Євген Сверстюк
Бути матір’ю — це велика відповідальність.
Мати – це життя, це безмежна, безумовна любов.
Де б ми не були, материнська молитва завжди летить попереду, захищає нас, оберігає і підтримує.
Що може бути прекрасніше материнської любові?
Немає нічого світлішого від слова «мама». Воно народжується разом з нами, із першого вигуку «ма», з отих миттєвостей, коли ми починаємо розуміти, що навколо нас – люди. І найрідніша, наймудріша серед них – ота, що на світі одна – мама!
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей.
Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.