День студента


Студенти – наша інтелектуальна еліта. Навчання – це перший крок становлення вас, як професіоналів. Ви вже зробили важливий крок, обравши майбутню професію і один з кращих закладів освіти. Тепер належить отримати знання, щоб з успіхом застосувати їх на практиці. Ви – наша світла надія на майбутнє, яка невдовзіі стане важливим чинником зростання українського суспільства.

День студента – свято всіх студентів, яке в Україні відзначають, як і в більшості країн світу – 17 листопада, також відоме як Міжнародний День студентів. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента № 659/99 від 16 червня 1999 р.

Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами.

Історія сучасного святкування почалася в Чехословаччині під час Другої світової війни, пов’язана з трагічними подіями. 28 жовтня 1939-го в окупованій Чехословаччині празькі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 року). Окупанти розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. Похорони Яна пройшли 15 листопада 1939-го і переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада війська рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір в Заксенхаузен. Дев’ятьох студентів і активістів студентського руху стратили в катівнях в’язниці в празькому районі Рузине. Всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни. На честь цих подій на Всесвітньому конгресі студентів і був проголошений Міжнародний день студентів. Сьогодні він святкується в багатьох країнах світу. У наші дні День Студента позиціонується не як траурний день пам’яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень,адже саме студентство в усі часи в усіх країнах було активною, подекуди радикальною, рушійною силою, яка могла змінювати державний лад та чинити революцію. На жаль, сьогодні українське студенство стало на захист країни від російських окупантів замість того, щоб отримувати освіту у вільній незалежній ДЕРЖАВІ. Але ми віримо, що близько той час, коли здобувачі освітнього процесу повернуться до своїх закладів і продовжать навчання! Вітаємо всіх студентів зі святом, бажаємо успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, здійснення усіх мрій і життєвих планів! Віримо у Ваше щасливе майбутнє і щасливе майбутнє нашої України!!!