Як же з’явилася ця професія?

Діти – наше майбутнє – майбутнє будь-якої держави.

Деякі думають, що діти з’являються самі собою – приносить лелека або знаходять у капусті. При появі нового життя дуже важлива роль медичного працівника і в першу чергу – акушера. Саме акушерки першими приймають у цей світ маленького безпорадного чоловічка. Вони допомагають мамам, надають їй професійну допомогу і знаходяться поруч, готові допомогти в будь-яку хвилину. Для будь породіллі акушер вперше хвилини і доктор, і психолог, і кращий друг. Від досвідченості та професіоналізму акушерки залежить і процес появи нового життя, і післяпологовий контроль за самопочуттям мами і її малюка, бути готовим вчасно надати необхідну допомогу.

Визнанням необхідності й важливості професії акушера стало запровадження Міжнародного дня акушерки. Оголошено цей день був на Міжнародній конференції акушерок в 1987 році, а почали святкувати тільки в 1992. Сьогодні це свято відзначається 50 країнах світу.

Як же з’явилася ця професія?

Акушерство (від французького accoucher, дослівно – допомагати при пологах) — наука, що вивчає організм жінки, пов’язаний з вагітністю та пологами. Людина цієї професії повинна мати колосальними знаннями в цій області. І ця професія належить до давнину. Ще у первісно-общинному ладі були спеціальні жінки, що надають допомогу жінкам при пологах.

Так, вважається, що початок було покладено в Стародавній Індії, там вперше почали вивчати цю галузь медицини. У Стародавній Греції теж були такі жінки – помічниці, вони перерізали пуповину.

У Стародавньому Римі кожен орган мав свою богиню, і щоб догодити їй, жінка-повитуха мала все знати. Наприклад, богиня Проза допомагала малюкові, який йшов голівкою вперед. Богиня Постверта – допомагала при сідничному і поперечному передлежанні. Агріппа допомагала дітям, які йдуть ніжками вперед. Жінка – повитуха мала зробити приношення потрібної богині.

У слов’ян роль акушерки виконувала повитуха, така жінка вважалася посланницею Божої матері. Її дуже поважали і навіть святкували 10 січня День повивальних бабок і породіль, а за церковним це свято називається Свято собору Пресвятої Богородиці.

16 століття – виходять у світ перші довідники – посібники, 18 століття – відкриваються в Європі перші пологові будинки.
Священні запису єврейського народу, часів античності, єгиптяни свидетельстствуют про те, що спочатку надавали допомогу породіллям дами, а покровителями вагітних були богині, а не боги. І вже в першій половині ІV століття до нашої ери в цій області з’явилися чоловіки.
Про те, яку якість було надаваних послуг, говорити не доводиться, так як практично був природний відбір, а лікарські препарати замінювали трав’яні відвари.

Не минуло багато часу, як акушерство стало на новий щабель. Допомогло цьому в першу чергу подія, що сталася у Франції.
Одного разу король запросив до своєї пані досвідченого хірурга, щоб той надав допомогу в пологах. Ось тоді-то лікар і був призначений першим акушером при дворі. З тих пір акушерська справа отримала новий розвиток, стало розділом хірургії. Був випущений довідник (медичне керівництво) для акушерок.
У XVIII столітті винайшли інструмент з назвою «акушерські щипці». У той же час почали відкриватися клініки і школи, де навчали фахівців – акушерів. Нарешті акушерство стало окремою галуззю.

У книзі рекордів Гіннеса відзначена найстарша акушерка і наймолодша. 90-річна Аделіна Вільялобос з Перу починала свою діяльність з 1947 року. Вона прийняла понад 8 тисяч малюків, і серед них був навіть президент. А семирічна дівчинка Лорен Бурман, покликавши на допомогу сусідку, допомагала народитися своїй сестричці до приїзду медичних працівників.

Більше двох десятиліть 5 травня відзначають Міжнародний день акушерки. Свято задумане і проводиться для того, щоб громадськість більше дізналась про цієї благородної професії та її значущості. Адже від людей цієї професії, від їх досвіду і професіоналізму залежить здоров’я вагітної жінки та народження дитини.

Крім високого професіоналізму, професія акушерки вимагає таких якостей як доброта, чуйність, вміння співпереживати.
У Міжнародний День акушерки проводяться акції. По всьому світу організовуються ходи, встановлених громадських місцях проводяться безкоштовні консультації, доступна інформація про діяльність медичних працівників. Організовуються зустрічі, семінари, де акушери діляться досвідом, знайомляться з новими досягненнями у своїй професії, кращих працівників нагороджують грамотами. Організовується збір грошей для допомоги розвитку акушерства у віддалених районах, так і просто поспілкуватися в неофіційній обстановці.

Однією з основних акцій є заходи проти абортів. Фахівці проводять велику профілактичну роботу серед молоді, проводять бесіди про шкоду передчасного переривання вагітності.

В цей день лікарі покликані привернути увагу громадськості та державних організацій до потреб і розвитку акушерської справи, вдосконалення матеріально – технічної бази, поліпшення умов праці працівників.

Поява маляти на світ дуже урочиста подія. День акушерки важливий для кожної людини, адже всі ми прийшли в цей світ з допомогою людей цієї професії. І чоловіки і жінки повинні розуміти, що і моральна підтримка, і високий професіоналізм допомагають іноді більше, ніж будь-які знеболюючі та заспокійливі препарати.

Дуже символічно те, що у багатьох містах споруджено акушеркам пам’ятники. У Церкві Святої Анни (Варшава) знаходиться великий пам’ятник Станіславі Лещинске. Ця жінка – акушерка у роки війни (1943 – 1945 р. р.) в страшних умовах в таборі Освенцім, допомагала жінкам народжувати. Низький їй уклін, вимірювана вдячність і повагу всім людям цієї благородної професії.
Всесвітній День акушерки – це не тільки професійне свято, але і свято всіх людей на планеті. Міжнародний день акушерки – 5 травня